Ile czasu mem zyje w sieci?

Ile czasu mem zyje w sieci?

Memy internetowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. W zasadzie każdego dnia na konkretnych stronach internetowych, zabawne obrazki zyskują na popularności. Możemy od dawna zauważyć, że stron z takimi obrazkami przybywa non stop. Jednakże tylko część z nich zyskuje popularność internautów i odwiedzana jest regularnie. Część serwisów dotyczącej tematyki memów pojawia się i znika bardzo szybko. Podobnie jest z samymi memami. Ich żywot w sieci jest nieraz bardzo krótki. Mało tego, te popularniejsze memy pojawiają się, ale nagle po kilku minutach czy w pozytywniejszym wariancie w godzinach całkowicie się przeobrażają. Internauci dodają bowiem kolejne komentarze, tym samym przekształcając dany mem.

Dlaczego? Otóż nieraz memy są przekazywane przez komunikatory czy też portale społecznościowe, w których jak wiadomo, każdy lubi coś skomentować. Jeśli dany śmieszny obrazek funkcjonuje w sieci i jest przekazywany dalej, to oznacza, że nijako zyskał on na popularności, gdyż po prostu komuś się spodobał. Tym samym ktoś może mieć po prostu czas na to, ażeby przekazać go dalej. I tu zaczyna się jego droga i zmienianie różnych jego aspektów. Ktoś może bowiem stwierdzić, że rzeczywiście sam w sobie obrazek jest śmieszny, ale inny komentarz byłby jeszcze zabawniejszy. Zmienia więc komentarz i puszcza obrazek dalej. Po jakimś może kolejna osoba może stwierdzić, że do danego komentarza lepszy byłby troszkę inny rysunek. Wstawia więc inne zdjęcie, rysunek czy też grafikę i posyła to dalej.

Ile czasu mem zyje w sieci?

Wydawać by się mogło, że zajęcia tego typu są tylko dla cierpliwych i dla tych, którzy posiadają czas. Jednak nic bardziej mylnego. Dodanie nowego zdjęcia, czy też chwytliwego komentarza zajmuje zaledwie kilka sekund. Samo stworzenie zabawnego obrazka jest niewiele dłuższe. W związku z tym wystarczy naprawdę chwila, ażeby stworzyć coś ciekawego, śmiesznego i puścić to w wirtualny świat. Ludzie więc są w stanie stworzyć mem w trakcie przerwy w pracy czy też jedząc posiłek, a nawet w trakcie krótkiego zerknięcia, co słychać w świecie.

Mem to po prosty trafne skomentowanie rzeczywistości przez różne osoby. Mimo tego, że wydaje się, że należy posiadać sporą dawkę kreatywności, ażeby stworzyć zabawny rysunek, to jednak wystarczające jest tutaj odpowiednie poczucie humoru, czy też trafne skomentowanie rzeczywistości, nieraz zawierające sporą dawkę ironii lub zabawnych uwag.

Wiedza od: