Strony internetowe z zabawnymi obrazkami

Strony internetowe z zabawnymi obrazkami

W internecie każdego dnia pojawia się naprawdę sporo nowych stron z przeróżnych dziedzin. Oczywiście tylko część z nich się utrzymuje i ma szanse na nieco dłuższe „życie” w sieci. Warto zaznaczyć, że na ocenienie, czy dana witryna jest ciekawa, przeciętny użytkownik poświęca naprawdę niewiele czasu. Tak naprawdę wystarcza kilka sekund, nieraz jedno spojrzenie. Jeżeli nic w tym czasie nie przykuje jego uwagi, to daną witrynę po prostu zamyka. Na podobnej zasadzie działają reklamodawcy. Dzisiaj na naprawdę wielu stronach internetowych możemy znaleźć sporo reklam, ale nie są to przypadkowe działania.

Reklamy mają szanse znaleźć się tylko na tych stronach, które są odwiedzane przez większą ilość internautów. Dlatego też tak ważne jest to, ażeby dana strona już na początku przykuwała uwagę. Przyczynia się to, do zwiększenia zainteresowania ze strony reklamodawców. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo dużą popularność zyskują strony internetowe z tak zwanymi memami. Jest to na pewno pewnego rodzaju fenomen, gdyż jeszcze parę lat temu nikt nawet nie wiedział czym są memy, a jak już to słowo to bardziej kojarzyło się z biologią niż ze śmiesznymi obrazkami czy grafikami.

I rzeczywiście coś w tym jest. Samo słowo mem pochodzi od greckiego słowa, oznaczającego naśladownictwo. Dzisiaj memy jednoznacznie kojarzą się ze śmiesznymi obrazkami umieszczonymi w sieci, na różnych stronach internetowych, które zawierają zabawne komentarze. Jeszcze do niedawna była to nowość, dzisiaj natomiast takie strony wyrastają jak grzyby po deszczu. Warto jednak zaznaczyć, że wiele z nich tak szybko jak się pojawia, tak szybko zniknie. Tylko nieliczne strony mogą się utrzymać i na stałe zagościć z zestawie ulubionych stron internautów. W czym więc tkwi sekret udanej strony ze śmiesznymi obrazkami? Otóż przede wszystkim jest to umiejętne połączenie śmiesznego obrazka i zabawnego, ale przede wszystkim trafnego komentarza. Zdawać by się mogło, że odpowiednie zdjęcie czy też grafika wystarczają, ale niestety niekoniecznie.

Bardzo ważne są też słowa. Co ważne, istnieje tutaj również kilka umownych zasad. Memy internetowe, nie mogą zawierać szczególnie długich komentarzy. Muszą być one stosunkowo krótkie i praktycznie od razu trafiać w sedno danego obrazka czy też zdjęcia.

Wiedza od: