Kreatywne memy internetowe

Kreatywne memy internetowe

Memy internetowe zyskują na popularności, a strony, zawierające je rosną jak grzyby po deszczu. Warto zwrócić też uwagę na to, że część z nich się powtarza, zwłaszcza pod kątem tematyki. Oczywiście nie możemy tutaj wszystkiego wkładać do jednego worka, jednakże nie da się zaprzeczyć temu, że między niektórymi memami zauważalne jest spore podobieństwo. Nie wynika to wcale z braku pomysłu, ale z czegoś zupełnie innego.

Memy internetowe zyskują przecież bardzo często drugie życie. Osoby, które przeglądają strony internetowe i natkną się na ciekawy i zarazem śmieszny rysunek często chcą go przekazać dalej. W dzisiejszych czasach jest to naprawdę bardzo proste. Wystarczy bowiem udostępnić dany mem za pośrednictwem określonego portalu społecznościowego i określony obrazek leci już w świat. Tak naprawdę zajęcie to nie jest w żadnym stopniu pracochłonne czy też czasochłonne- w przeciwnym bowiem wypadku większość osób by sobie na to po prostu nie mogła pozwolić ze względu właśnie na brak czasu. Na licznych stronach ze śmiesznymi obrazkami znajdują się bowiem przyciski z miniaturami określonych ikon portali społecznościowych. Wystarczy na tego typu przycisk nacisnąć, a już po chwili wszyscy nasi znajomi mogą zobaczyć śmieszny mem.

Kreatywne memy internetowe

Oczywiście musimy być zalogowani w tym samym czasie na określony portal społecznościowy, ale zauważmy, że większość z nas w zasadzie rzadko kiedy w ogóle się z nich wylogowuje. Tak więc udostępnienie mema jest naprawdę dziecinne proste. Co ciekawe, kiedy udostępniamy dany mem, to nasi znajomi wpadają na jakiś pomysł, że przydałby się nowy komentarz lub też dany rysunek można w jakimś stopniu urozmaicić.

Kreatywne memy internetowe

Co bardziej kreatywne osoby lub też z innym poczuciem humoru wklejają nowy mem lub też tworzą nowy komentarz. Jest to dziecinnie proste. W ten oto sposób jeden mem może mieć przeróżne nowe odsłony, które idą w internetowy świat. Część przeobrażonych memów jest znacznie lepsza niż pierwowzór. Dlatego też dorabianie kolejnych komentarzy czy tworzenie czegoś innego, może być dużo śmieszniejsze. Nierzadko wychodzi z tego zupełnie inny obrazek aniżeli pierwotny. Tak oto tworzone są nowe memy. Jak powszechnie wiadomo, kreatywność użytkowników sieci nie zna żadnych granic i żadne wydarzenie ze świata, z polityki czy też ze sportu nie może obyć się bez stosownego obrazka i chwytliwego komentarza.

Właśnie w przypadku komentarza, należy tutaj zauważyć jedną prawidłowość. Otóż komentarze umieszczone pod danym memem internetowym muszą być po prostu chwytliwe. O co tu dokładnie chodzi? Przede wszystkim o trafność i o poczucie humoru. Same obrazki mogą być śmieszne, ale bez odpowiedniego komentarza nie zyskają żadnej popularność oraz nie mogą zostać nazwane memem. Właśnie komentarz to sedno dobrego mema. W tym miejscu też jest pole do popisu dla kreatywności użytkowników. Nieraz może się zdarzyć znakomite ujęcie czy też obrazek, jednak niewłaściwy czy też mało śmieszny komentarz wszystko psuje. Należy w tym miejscu wykazać się sporą dawką poczucia humoru, nierzadko ironią oraz ciekawym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość.

Tylko wtedy istnieje szansa, że nasz mem zostanie zauważony i puszczony dalej w świat.

Wiedza od: