Memy internetowe- co to w zasadzie jest?

Memy internetowe- co to w zasadzie jest?

Memy internetowe są dzisiaj bardzo popularne. Co ciekawe, słowo mem weszło do użytku codziennego i nawet nikt sobie nie zadaje pytania co to w zasadzie jest. Większość osób kojarzy to z zabawnym obrazkiem oraz trafnym komentarzem do niego.http://budmax.co.pl/remonty-warszawa/remonty-biur-warszawa.html Przyjrzyjmy się jednak dokładnemu znaczeniu określenia mem. Tak naprawdę dokładne przytoczenie definicji jest tutaj dosyć trudne, gdyż ma powiązania z biologią oraz z określonymi zjawiskami kulturowymi. Nasz jednak interesuje dokładnie znaczenie słów mem internetowy. Otóż mem internetowy to nic innego, jak dowolna porcja informacji, ale po odpowiednią postacią.

Informacje te muszą być chwytliwe, ale mogą przybierać wiele różnych form. Mimo tego, że większość internautów utożsamia memy internetowe ze zdjęciami, to jednak istnieją memy występujące po postacią filmików, zdań czy też nawet pojedynczych słów. Należy jednak zaznaczyć, że twórcom tych form nie chodzi wyłącznie o umieszczenie memów w sieci. Wiadomo, że przecież w tej formie, podobnie jak we wszystkich innych zawartych w internecie, chodzi przede wszystko o popularność w sieci.

Memy internetowe- co to w zasadzie jest?

Im więcej osób zajrzy na dany mem, tym lepiej. Co ciekawe, życie takiej formy zawartej w sieci jest naprawdę bardzo krótkie. Pod danym obrazkiem, odwiedzający daną stronę mogą najczęściej umieszczać komentarze lub też chociaż kliknąć na krótkie komentarze w stylu „dobre”, „słabe”, „średnie”. Nierzadko właśnie takie komentarze wyznaczają to, czy dany obrazek jest popularny czy też niekoniecznie. Istnieją oczywiście memy, przsession_start(); echodzące do historii, ale nie ma co ukrywać, ta historia to najwyżej kilka dni, nigdy nie dłużej.

Życie mema na ogół kończy się po kilku godzinach, kiedy tylko na pierwszej stronie danego serwisu, znajdą się kolejne obrazki. Należy tutaj wspomnieć, że twórcy muszą dbać o to, by ich serwisy były na bieżąco uzupełniane kolejnymi memami, w przeciwnym razie internauta może być po prostu znudzony i niekoniecznie będzie miał ochotę wchodzić na tę samą stronę kolejny raz.

Wiedza od: